Výstavba dětských hřišť

Po vstupu do EU jsou pro stavbu i provoz dětských hřišť přísnější požadavky na bezpečnost dětí, než tomu bylo dříve. Z tohoto titulu je nutno při plánování nových dětských hřišť a repase stávajících hřišť dodržovat příslušné normy, zejména ČSN EN 1176-7.

Vždy je nejvýhodnější nechat si zpracovat projekt odborným architektem či projektantem, který má s danou tématikou zkušenost. Obecně lze říci, že základem pro realizaci dětského hřiště je dodržení návodu výrobce jednotlivých dětských hraček a sestav, které si vyberete, třeba na internetu. Doporučujeme fu LUCAS, která dováží za rozumné ceny zahraniční výrobky certifikované pro naše území. Jednou z firem, s kterými dlouhodobě spolupracujeme je fa. Proludic z Francie. Má široký sortiment různých houpaček, skákadel, prolízaček, lanových sestav, pyramid i lanovek.

Pokud již máte dětské hřiště postavené, je nutno si dát pozor zejména při provozu pískovišť na nutnost každodenního zakrytí pískové plochy po ukončení denního provozu a to z důvodu zanesení nežádoucích exkrementů do písku.

Dalším problémem u dětských hřišť je dodržování příslušných dopadových ploch u dětských sestav, houpaček a pod. V této souvislosti nutno podotknout, že dopadová plocha může být tvořena např. drobným kačírkem frakce 4/8 mm ve vrstvě cca 300-400 mm, ale zrovna tak pryžovou dlažbou v příslušné tloušťce 30-90 mm.

Chceme tím říci, že na výběr je vždy několik řešení a to jak konstrukční, tak i vzhledem k ceně dopadové plochy. Nám se velice osvědčila realizace z pryžové dlažby pro její skvělou vlastnost, kterou je propustnost dešťové vody a tím daná možnost takřka okamžitě po skončení dešťové přeháňky bezproblémové užívání zadlážděných ploch.

Zajděte se podívat, jak takováto dětská hřiště fungují a jak jsou s nimi majitelé spokojeni, např. MŠ Na Vrcholu v Praze 3, MŠ Na Balkáně v Praze 3, MŠ Mládežnická na Praze 4 nebo hřiště a areál ve Vrchlického sadech Praha 1.

Oblast působení

Převážně působíme v Praze a ve Středočeském kraji - Benátky nad Jizerou, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Český Brod, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Milovice, Neratovice, Nymburk, Praha, Roztoky, Říčany, po domluvě i jinde...

Co dále nabízíme

Společnost REVA - stavebně obchodní spol. s r.o. dále poskytuje zemní práce a kompletní realizaci zámkových dlažeb.

Přejít do sekce reference »

Fotogalerie realizovaných prací

*

*

*