Dlažba z přírodního kamene

Plánujete rekonstrukci bytu, domu a chcete si také zvelebit prostory v okolí Vaše bydlení? Dlažby z přírodního kamene jsou vhodným designovým prvkem a řešením. Dlážděná kamenná cesta či dlážděný kamenný chodník jsou velmi praktickými úpravami venkovních ploch. Při pokládce dlažby z přírodního kamene je možné kombinovat různé druhy a vytvářet tak esteticky zajímavé mozaiky či dokonce obrazce. Velkou výhodou dlažby z přírodního kamene je především jeho dlouhá životnost, odolnost vůči mrazu, vodě a větru.

Žulová dlažba - nejpoužívanější

Ve srovnání zámkové dlažby s zámkovou dlažbou má žulová dlažba jisté výhody. Na zámkovou dlažbu dává výrobce záruční dobu 20 let, oproti tomu je žulová dlažba "nezničitelná".

Nezničí ji ani pojezd nejtěžší techniky s pásy. Rozdíl je také v nasákavosti. Pokud Vám vyteče například olej z auta, žulová dlažba olej nenasákne. Zámková dlažba se již oleje nezbaví.

Žulová kostka se vyrábí a používá ve třech základních velikostech:

  • 15/17 – (velká dlažba) používá se na komunikace s těžším provozem
  • 10/10 – (drobná dlažba ) používá se na parkoviště a na komunikace s nižším zatížením
  • 6/4 - (mozaiková dlažba) používá se zásadně pouze na chodníky
  • divočina - nepravidelně štípaný kámen pokládaný tzv na divoko na chodníky i příjezdové cesty

Žulová dlažba se těží v několika lokalitách a v každé má dle žíly jiný odstín od světle modré přes tmavou až po hnědou. Barva žíly se může lehce měnit, proto se musí počítat s tím, že slabý odstín barvy je přípustný.

Žulová dlažba se štípe z bloků, tzn., že její hrany jsou ostré. Proto např. u bazénu, kde se chodí většinou naboso, nemusí být tato dlažba tím nejlepším řešením. V žulové dlažbě jsou také větší „spáry“, které jsou zapřičiněny většími nerovnostmi kostky.

Další používané přírodní materiály

Řezaný vápenec 6/4 který se používá pouze na chodníky většinou v barevné kombinaci bílá/černá

Antracit a čedič se používá jako střední kostka 10/10 a většinou jako tzv. štípaná dlažba /na divoko z odseků/ a je tmavá.

Porfyr a břidlice se používají štípané v deskách a pokládají se většinou pouze na chodníky.

Řevnická dlažba - velká kostka do žlutavé barvy - se dnes už nevyrábí.

Realizace

Realizace se u těchto typů dlažeb co se týká podkladních vrstev podobá té u zámkové dlažby, co se týká pokládky dlažby je prakticky úplně jiná.

Pokládá se do řádku, vzoru, kroužku a v poslední době moderní a cenově výhodné tzv. na divoko.

Oblast působení

Převážně působíme v Praze a ve Středočeském kraji - Benátky nad Jizerou, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Český Brod, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Milovice, Neratovice, Nymburk, Praha, Roztoky, Říčany, po domluvě i jinde...

Přejít do sekce reference »

Fotogalerie realizovaných prací

*

*

*